www.potapecske.cz     potapecske kurzy

Právě je 20 zář 2019, 18:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neopren
PříspěvekNapsal: 17 srp 2006, 20:17 
Přispěvatel
Přispěvatel

Ahoj, začal jsem koketovat s freedivingem a stojím před rozhodnutím pořídit si neopren. Dosud jsem používal 3mm Dacor full, ale občas mi bylo zima i při šnorchlování v Chorvatsku. Teď váhám mezi kombinézou Alpine 5mm od Bare a Diverem od Cressi-sub. Můžete mi někdo poradit nějaký obchod, kde by distribuovali obě tyto značky a kde by bylo tyto obleky možno vyzkoušet? Jsem z Hradce Králové. Díky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 srp 2006, 21:52 
Přispěvatel
Přispěvatel

Ahoj,

obleky Diver od Cressi Sub máme u nás ve škole. Na kurzy přístrojového potápění v teplejších vodách jsou téměř ideální. Taky proto, že mají zipy na nohavicích, mají integrovanou haubnu a jsou bez manžet na zápěstí - jsou vůči počínání nováčků velmi odolné. Co se však týká freedivingu, tak bych u něj spatřoval jistou nevýhodu právě v jeho tloušťce a taky v celkové koncepci ( kombinéza ). Diver je vyroben z klasického 5mm neoprenu a tudíž u něj dochází během ponoru k podstatnějším rozdílům ve vztlaku a jeho tepelně izolační vlastnosti ( je bez manžet ) jsou odpovídající celkové koncepci. Rozhodně bych doporučil, a řada našich členů tak i učinila, speciální oblek pro freediving. U těchto obleků díky použitým technologiím dochází podstatně méně k výše uvedeným skutečnostem. Přitom tepelně izolační vlastnosti například 3mm obleku dosahují hodnot jako u 5mm klasického obleku pro přístrojové potápění. O vyšším komfortu v pohyblivosti ani nemluvě. Každé má ovšem své. Zatím co oblek Diver je téměř nezničitelný, tak speciální obleky pro freediving jsou poněkud náročnější na zacházení, zvláště pak oblékání ( dle zvoleného materiálu ), ale hovoříme zde přece o freedivingu a nikoliv o šnorchlování. Obleky jako je Diver a speciální obleky pro freediving samozřejmě umíme dodat. Nejlepší je nechat si ušít oblek na míru. Můžu Ti poslat v případě zájmu další informace, měřenku a ceníky jednotlivých variant. Zkrátka, pokud to s freedivingem myslíš skutečně vážně, tak potom zvol speciální oblek :wink:

Kde si obleky vyzkoušet? Můžeš za náma přijet na Leštinku u Pardubic ( z Hradce Králové to máš kousek ), kam se v nejbližší době chystáme ( termín ještě upřesním ). Můžeš si tam vyzkoušet oblek Diver a podívat se na speciální freedivingové obleky v akci. Dát řeč s klukama z našeho teamu a sám se tak lépe rozhodnout.

O měřenku a další info si můžeš napsat zde: objednavky@divelive.cz

Hezký den - Petr a Majka - www.divelive.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]