www.potapecske.cz     potapecske kurzy

Právě je 17 pro 2018, 14:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kyslik clanek P.Wagner
PříspěvekNapsal: 28 úno 2006, 10:20 
Přispěvatel
Přispěvatel

Petre mam jednu otazku muze kyslik pri dlouhodobejsim pouzivani (roky) nejak poskodit CNS nebo trebas funkci dychaciho systemu(plice). Nebo je to pri nasem obcasnem pouziti v potapeni zanedbatelne

edit admin: diskuze k clanku Dárce života, ale i nebezpečný zabiják!
autor: Petr Wagner

Předmět příspěvku: Kyslík
PříspěvekNapsal: 28 úno 2006, 14:25 
Přispěvatel
Přispěvatel

Radku,
není k tomu moc dat, ale obecně bych asi řekl, že běžné ponory vliv mít nebudou. Dlouhé a hluboké ano.
petr wagner

Předmět příspěvku: Kyslík - deko
PříspěvekNapsal: 01 bře 2006, 08:53 
Přispěvatel
Přispěvatel

Radku eště jsem chtěl napsat a pak mne včera odvolali k tomu kyslíku a Tvýmu ponoru. Trochu podobnej ponor z Toyoty jak jsem o tom už psal a budu řikat v Barakudě jsem taky zvažoval s kyslíkem jako dekoplym. Pak ponor vycházel na 100 minut což je v těch proudech dost. Na 80% Nx vycházekl na 80 minut. Prostě proto že switch šel dělat už ve 12 metrech, což z hlediska proudů byl dost významnej rozdíla tak jsem to taky odpotápěl.
Zkrátka ne dycky je O2 to prvý ořechový
petr wagner

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 bře 2006, 13:54 
Přispěvatel
Přispěvatel

neda mi to se zase nezeptat ted jsem porovnaval v Deco planneru ponory a u vseho kam jsem pridal He (deko) byly o znacnou dobu delsi nez s dusikem. Je to tim ze planner pracuje se starsima udajema a poznatkama? Muj zaver z tvych odopedi je ze tam kde muzu radsi pridam He- rychleji tam a zase ven pricemz dusik je svina? Chapu ze se ptam jak blb ale jde mi o to estli ten dusik ve stage aspon v male mire potrebuji nebo ho muzu uplne vyloucit? Ptam se na deko plyny pouzivane v hloubce 21-30m. U travel smese bych to neresil tam budu michat podle bottom gasu

Předmět příspěvku: Deko plán
PříspěvekNapsal: 01 bře 2006, 16:01 
Přispěvatel
Přispěvatel

Radku,
já s dekplanerem moc nedělám musel bych si tam přecvakat nějakej svůj ponor. Ale obecně mi na něm vadí příliš mělké a dlouhé zastávky. Co se týče vypočteného dekočasu na směsích s heliem tak to má asi dva aspekty. První je jak si to "namíchal". Tam jde o to aby Ti pN a pHe klesali směrem k hladině. To je první věc co by ho mohla zmást - zpětná difuse a pak by Ti logicky házel delší dekočasy. Další věc a to já opravdu nevím je jak vlastně s dekoplynama s obsahem helia nakládá. Ne každej soft, kterej Ti je umož'nuje zadat s nima skutečně pracuje tak jak by bylo potřeba. No a poslední je asi verze a implementace současných znalostí. Ale tam by to chtělo někoho kde Dekoplanner zná líp než já.
petr wagner

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 bře 2006, 08:58 
Přispěvatel
Přispěvatel

pouzivam ho jen k vypoctu celkoveho deko casu a casu straveneho na deku s kyslikem. Cas s kyslikem je jasnej ale ten zbytek si rozplanuju podle typu ponoru hlavne hloubky. Proto jsem se ptal na tu 40 Nitrox ve stage abych mohl zacit s vysycovanim drive nez v 21m

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]