www.potapecske.cz     potapecske kurzy

Právě je 18 pro 2017, 20:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Integrovane zavazi
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2008, 01:07 
Přispěvatel
Přispěvatel

ahoj,

koupil jsem si BCD s integrovanym zavazim. Ale, u dalsich potapecu jsem to moc nevidel. Vecina lidi pouziva opasek se zavazim.

Premyslel jsem, ze v pripade nehody, kdybych se nekde zasekl a musel sundat zaket, bych letel nahoru.

Jak, bych mel danou situaci resit nejlepe ?

Je zaket s integrovanym zavazim vyhoda, nebo naopak ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2008, 07:36 
Zlatý přispěvatel
Zlatý přispěvatel

ahoj, buď v klidu, :) obecně lze říci že v této době je výhodnější integrovana zatez, nebolej záda a lidem s mozolkem neklouže opasek na kotníky :D její odhození v případě nouze je vhodné spíš až na hladině :shock: , sundavat BCD pod vodou asi nikdy nebudeš potřebovat, :roll: je možné si to vyzkoušet v bazénu, když seš v plavkách, v plne vystroji je to hazardní a nebezpečná záležitost :shock: ,zvláště ve vraku, jeskyni a podobně, odhodit zátěž pod vodou lze při troše šikovnosti a klidu bez sundavání bcd, stačila by i z jedné kapsy, podívej se na systém zapínání kapec, ale v případě ztráty vztlaku máš přece ploutve :!: :idea: , tak stačí vyplavat. :shock: mnoho desítek let se potápělo bez BCD a šloto dobře :shock: . Uvíznutí pod vodou se neřeší sundaváním výstroje, ale jen se v klidu uvolníš :D a pak by tam mel být na pomoc Tvůj buddy :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 čer 2008, 20:48 
Zlatý přispěvatel
Zlatý přispěvatel

Zatim jsem v zivote neresil sundavani kridla mimo toho, kdyz jsem si to proste zkousel, nebo byl linej se drapat 'na tucnaka' z diry v ledu i s vystroji :). Je pravda, ze moc nelezu do der ani vraku, pokud bych lezl, bral bych si nas sidemount.
Sundani kridla se zatezi se 'da ustat' i v kombinaci se suchacem (vetsi rozdil vztlaku se asi nasimulovat da tezko), jen si to neumim predstavit v nejake stresove situaci, i v klidu to je vcelku narocna sranda :).
Navic krome krizovky kdy bych se poreboval procpat necim opravdu uzkym, kdy je potreba ze sebe kridlo pod vodou sundavat?

Co tim chci rici? Ze je v drtive vetsine pripadu zcela burt, ze je cela zatez nacpana na kridle ve forme bud obsahu zatezovych kapes nebo 'v-zateze', pripadne kombinace, zatezovy opasek uz bych na sebe odmital povesit, ta bolava zada za to nestoji ..

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]