www.potapecske.cz     potapecske kurzy

Právě je 13 pro 2018, 12:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 14 pro 2010, 13:06 
Přispěvatel
Přispěvatel

Zdravím všechny, spolu se svým buddym jsem absolvoval kurz OWD(PADI). Po několika ponorech jsme zjistili, že bychom se chtěli ubrat jiným směrem než je rekreační potápění. Napadlo mě přejít na výcvikový systém CMAS, ale nejdůležitější je zkušený instruktor. Chtěl bych Vás tedy požádat o radu ohledně výběru zkušeného instruktora potápění v okolí Blanska popř. Brna. Budu Vám vděčný za každou radu či Vaši zkušenost.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 pro 2010, 14:00 
Bronzový přispěvatel
Bronzový přispěvatel

pokud mate owd, tak podle me jediny smer muze byt aowd a nitrox - ten uci vsechny vycvikove systemy po celem svete. teprve po ziskani zkusenosti, ktere ziskate jen a jen tim, ze se budete potapet je mozne uvazovat o zmene z tzv. rekreacniho na tzv. technicke potapeni (osobne jiny smer neznam, krom pracovniho potapeni). vsichni z nas zacinali jako rekreacni potapeci a je to tak spravne. na krok od rekreacniho smerem k technickemu je potreba mit navic vse v hlave dokonale srovnane a zvladat techniku potapeni (... no ono toto vlastne plati pro jakekoliv potapeni)

co si myslim, ze je nejzasadnejsi, je dobry instruktor - v tom s tebou naprostou souhlasim - system neni zas tak moc podstatny. jsou dobri instruktori a jsou i ti spatni a to plati pro kazdy vyukovy system.

tz primarne bych koukal po dobrem instruktorovi s pozitivnimi referencemi, ktery vam bude osobnostne vyhovovat a az ziskate vice zkusenosti muzete zvolit jiny vyukovy system (a nebo s klidnym srdcem zustat u padi)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 pro 2010, 12:30 
Přispěvatel
Přispěvatel

Přesně o tohle mi šlo- Volba kvalitního instruktora. Našel jsem v okolí Brna např. potapěčské centrum Trygon v Brně nebo Albe group diving centrum v Brně...ale neznám kvalitu jejich instruktorů.
Doufal jsem, že by mi někdo z Vás zkušených potapěčů poradil nějakého dobrého instruktora v okolí Brna popř.Blanska.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 pro 2010, 16:48 
Zlatý přispěvatel
Zlatý přispěvatel

:wink: sazka na jistotu je Ing. Jiri stetina Csc. info@stetina.cz www.stetina.cz, :idea: nebo Ing. Michal Piskula www.piskula.tdisdi.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 pro 2010, 12:26 
Přispěvatel
Přispěvatel

Moc děkuju za radu :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]