www.potapecske.cz     potapecske kurzy

Právě je 15 říj 2019, 18:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sri Lanka
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010, 09:56 
Bronzový přispěvatel
Bronzový přispěvatel

Ahoj,

mate nekdo zkusenosti se Sri Lankou?

Koukal jsem,ze se na 2 tydny necha koupit dovca all inclusive okolo 25tis, coz zni velmi zajimave.

Otazka je jake je tam potapeni a kolik to tam kostuje? Z doslechu jsem slysel, ze tam byva velmi mizerna viditelnost.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2010, 22:16 
Přispěvatel
Přispěvatel

Ahoj,
byli jsme tam loni v prosinci na dovolené, ale ne na potápěčské :? . Bydleli jsme převážně v Induruva cca 30 km severně od Hikkaduwa, což je jedno z center potápění na JZ. Viditelnost v Induruwa nebyla opravdu nic moc, protože všude byl písek. Plaval jsem šnorchlovat cca kilometr do moře k hromadě kamení, které tam zůstalo po tsunami. Tam byl alespoň nějaký život, cca obdoba Egypta v drobných rybách (klipky, papoušci,...), hodně boxfish, hloubka 4-5 metrů.
Pokud Ti nezáleží jen na potápění, mohu návštěvu Srí Lanky doporučit. Je to opravdu nádherný ostrov, i když chudý, a mimo větší města i velmi příjemní a přátelští lidé. Pokud budeš chtít zrelaxovat i procestovat, pak je 14 dní opravdu minimum. Za těch 14 dní jsme stihli nejseverněji do Dambula a částečně zvládli JV. Poku budeš plánovat přesuny podle vzdálenotí, pak to nelze brát podle našich měřítek. Např. cesta z letišti v Colombo do Induruwa zabere cca 4 hodiny, pokud se jede brzo ráno, než začne skutečná dopravní špička, která trvá až do večera.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010, 14:35 
Bronzový přispěvatel
Bronzový přispěvatel

Max píše:
Ahoj,
byli jsme tam loni v prosinci na dovolené, ale ne na potápěčské :? . Bydleli jsme převážně v Induruva cca 30 km severně od Hikkaduwa, což je jedno z center potápění na JZ. Viditelnost v Induruwa nebyla opravdu nic moc, protože všude byl písek. Plaval jsem šnorchlovat cca kilometr do moře k hromadě kamení, které tam zůstalo po tsunami. Tam byl alespoň nějaký život, cca obdoba Egypta v drobných rybách (klipky, papoušci,...), hodně boxfish, hloubka 4-5 metrů.
Pokud Ti nezáleží jen na potápění, mohu návštěvu Srí Lanky doporučit. Je to opravdu nádherný ostrov, i když chudý, a mimo větší města i velmi příjemní a přátelští lidé. Pokud budeš chtít zrelaxovat i procestovat, pak je 14 dní opravdu minimum. Za těch 14 dní jsme stihli nejseverněji do Dambula a částečně zvládli JV. Poku budeš plánovat přesuny podle vzdálenotí, pak to nelze brát podle našich měřítek. Např. cesta z letišti v Colombo do Induruwa zabere cca 4 hodiny, pokud se jede brzo ráno, než začne skutečná dopravní špička, která trvá až do večera.

max: to same jsem slysel uz od dvou dalsich lidi. Byl jsi na nejakem ponoru i s pristorem? Resp. dal na volnem mori je viditelnost lepsi nebo netusis? Tusis tamni ceny potapeni?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 12:20 
Přispěvatel
Přispěvatel

Bohuzel ne. Byl jsem tam se svým lepším já..., takže jenom na hubu. Ceny jsem úspěšně zapoměl :( , zůstal jen pocit, že byly mírně nad Egypt a drahé půjčovné. Ale ber to opravdu jen orientačně. Navíc jsou silně smluvní. Pokud by jsi to tam někde chtěl zkusit, nech si předložit knihu s referencemi zákazníků. Hodně se u nich na tom zakládají, občas se dají najít i od Čechů, kteří uvádějí i cenu na kterou usmlouvali.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2010, 23:22 
Bronzový přispěvatel
Bronzový přispěvatel

Max píše:
Bohuzel ne. Byl jsem tam se svým lepším já..., takže jenom na hubu. Ceny jsem úspěšně zapoměl :( , zůstal jen pocit, že byly mírně nad Egypt a drahé půjčovné. Ale ber to opravdu jen orientačně. Navíc jsou silně smluvní. Pokud by jsi to tam někde chtěl zkusit, nech si předložit knihu s referencemi zákazníků. Hodně se u nich na tom zakládají, občas se dají najít i od Čechů, kteří uvádějí i cenu na kterou usmlouvali.

diky!

Předmět příspěvku: Re: Sri Lanka
PříspěvekNapsal: 07 říj 2019, 09:00 
Přispěvatel
Přispěvatel

Ahojky, kdyby někdo řešil otázku potápečské dovolené na Srí Lance, silně doporučuju tyto stránky: dovolená Srí Lanka.

Pár týdnů zpátky jsme se s manželem ze Srí Lanky vrátili. Celé nás to na 10 dní vyšlo na plus mínus 30 tis. Spoty byly párádní. Organizace s místními byla trochu náročnější ale to byla jen maličkost. Určitě se budeme chtít během příštího roku vracet, takže kdyby se chtěl někdo přidat, budeme jen rádi.

Lenka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]